Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – w obronie wartości katolickich

Działające od blisko ćwierć wieku w Krakowie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja o znaczeniu kluczowym dla katolików w Polsce i za granicą. Od wielu lat, pod przewodnictwem prezesa Sławomira Olejniczaka, stawia czoła procesom liberalizacji i zeświecczenia społeczeństwa.

stowarzyszenie kultury chrześcijańskiej
Członek zarządu Stowarzyszenia Piotr Doerre podczas Kongresu Konserwatywnego

Misja Stowarzyszenia

Misją stowarzyszenia jest budzenie i formowanie sumień Polaków, zwłaszcza w czasach, kiedy podstawowe wartości chrześcijańskie są kwestionowane.

Jednym z głównych filarów działania Stowarzyszenia jest kontrrewolucja, której celem jest powstrzymywanie liberalno-lewicowego pochodu progresistów przez polskie instytucje i zatrzymywanie rewolucji w Kościele katolickim. Stowarzyszenie aktywnie przeciwstawia się temu, co Plinio Correa de Oliveira określił mianem „rewolucji” – procesowi erozji podstawowych wartości, prowadzącemu do degradacji moralnej i duchowej społeczności.

Zakres działalności

Działania Stowarzyszenia są różnorodne. Obejmują one organizację zbiórek pieniędzy dla potrzebujących, takich jak akcja “Polacy Ukrainie” wspierająca ukraińskich katolików czy też “Dla Mozambiku” – inicjatywa wspierająca budowę dwóch kaplic w mozambickiej parafii Carapira.

Dodatkowo stowarzyszenie angażuje się w organizowanie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, takich jak konferencje naukowe oraz spotkania autorskie. Znaczący wkład wnosi także poprzez portal i telewizję internetową, które dostarczają rzetelnych informacji o aktualnych wydarzeniach kościelnych i świeckich.

Prezes Sławomir Olejniczak od ponad dwóch dekad odgrywa kluczową rolę w działaniach stowarzyszenia, będąc symbolem determinacji w obronie wartości katolickich w Polsce. Jego postawa oraz zaangażowanie inspirują wielu do stałego bronienia chrześcijańskiego dziedzictwa Polski.

Podsumowując, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pod kierownictwem Sławomira Olejniczaka pełni istotną rolę w obronie i promocji chrześcijańskiego dziedzictwa w Polsce. W czasach, kiedy tradycyjne wartości są pod presją, stowarzyszenie przypomina o korzeniach narodu i daje nadzieję na lepsze jutro.


Przeczytaj także naszą próbę odpowiedzi na głosy krytyczne wokół Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej – pisaliśmy o tym w zeszłym roku.