Obrona Kościoła to nasz obowiązek

W październiku 2020 r. zobaczyliśmy to na własne oczy. Agresja środowisk proaborcyjnych w przestrzeni publicznej, ataki na kościoły, pomniki, krzyże nie mogły pozostać bez reakcji katolików. W takich sytuacjach ich obowiązkiem była obrona Kościoła. W inicjatywę obrony świątyń aktywnie włączyło się Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.

plakat obrona kościoła
Jeden z plakatów używanych przez obrońców kościołów w październiku i listopadzie 2020 r.

Społeczny opór wobec agresji aborcjonistów

By ułatwić wiernym działania w obronie ich świątyń, Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana w trybie pilnym uruchomiło stronę obronakosciola.pl, na której zebrano wszystkie niezbędne informacje i porady na temat tego jak skutecznie, bezpiecznie w zgodzie z prawem bronić świątyń przed proaborcyjnymi agresorami. Na stronie znalazł się tez formularz do zgłoszeń ataków, który jest narzędziem do pociągania do odpowiedzialności ich sprawców.

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Polonia Christiana” powstała strona obronakosciola.pl, na której zgromadzono wszelkie informacje dotyczące tego jak się zorganizować i skutecznie bronić kościołów niszczonych przez feministyczne hordy opowiadające się za aborcją bez ograniczeń. 

„Jako Polacy i katolicy musimy sprzeciwiać się tym działaniom i stanąć razem w obronie atakowanych obiektów kultu, ale i Kościoła jako instytucji, wspólnoty i wielkiego dziedzictwa duchowego naszej Ojczyzny” – wskazali inicjatorzy – Stowarzyszenie Polonia Christiana i Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.

Strona stworzona przez działaczy Stowarzyszenia Piotra Skargi

Co zawiera strona obronakosciola.pl? Oto w dziale JAK REAGOWAĆ znalazły się informacje o tym jak należy reagować na ataki. To zestaw praktycznych podpowiedzi oraz porady prawników, które pomogą zorganizować obronę i przeprowadzić ją w taki sposób, by nie naruszać obowiązujących norm prawnych. To także porady jak nie dać się sprowokować czy jak zadbać o swoje maksymalne bezpieczeństwo.

Dział MATERIAŁY PROMOCYJNE zawiera gotowe do wydrukowania plakaty pro life idące w kontrze do wulgarnej i proaborcyjnej narracji feministek. Jeden z nich zamieściliśmy powyżej.

OMK

PS. Warto przeczytać także o wspomnianym SKCh im. Ks. Piotra Skargi ciekawy tekst zatytułowany STOWARZYSZENIE KS. PIOTRA SKARGI – CZY SŁUSZNIE JEST KRYTYKOWANE?