INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Świętej 2016

1. Zakończył się biały tydzień dla dzieci, które przyjmowały po raz pierwszy Komunię św. Serdecznie dziękuje ks. Arturowi za niezwykle gorliwe i ambitne przygotowanie oraz prowadzenie liturgii białego tygodnia. Dziękuje również rodziców za aktywne uczestnictwo wraz z dziećmi w przeżyciach całego białego tygodnia.

2. Dziś podczas Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe - całotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Centrum adoracji będzie Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną.

W Boże Ciało o godz. 20.00  Nabożeństwo Uwielbienia. Pierwszy raz młodzież starsza z naszej parafii przygotowuje to szczególne nabożeństwa uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie poprzez śpiew, modlitwę i adorację. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w adoracji i modlitwie podczas tegorocznego Jerycha.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze św. tego dnia  w kościele parafialnym w następujący porządku o godz. 8.00, 10.00 i 18.00

O godz. 10.00 Msza św. za Parafian i procesja do czterech ołtarzy.

W tym roku procesja przejdzie tzw. Pierwszą trasą- ulicami: Szkolną: 1 ołtarz przy blokach, 2 ołtarz przy posesji P. Klimków, Górną, Kopernika – 3 ołtarz i osiedlem bloków przy Dolnej – 4 ołtarz.

Dziewczynki z klas III i IV oraz młodsze w białych strojach zapraszamy do sypania kwiatów. Ministrantów do służby ołtarza i w czasie procesji. Osoby, które czynnie angażuję się w czasie procesji prosimy o przygotowanie obrazów, figur, chorągwi, feretronów, a naszą straż pożarną o przygotowanie i niesienie baldachimu. Prosimy również o udekorowanie swoich domów, okien symbolami religijnymi. Niech one będą  świadectwem naszej religijności  oraz tego, że nie wstydzimy się swojej wiary.

4. Za tydzień odpust w Hucie Lubyckiej. Suma odpustowa o 12.00.    Porządek Mszy św. w kaplicach tego dnia ulegnie nieznacznej zmianie.  Msze św. w kaplicach za tydzień: Zatyle  godz. 9.00, Łazowa  godz. 10.00. Huta Lubycka godz. 12.00.

5. W sobotę 28 maja o godz. 9.00  spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i wyjazd na Pielgrzymkę Bierzmowanych do Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Joanna Sarzyńska, panna z Zamościa i Jarosław Kolasa, kawaler z Lubyczy.

Ewelina Magdalena Frąc, panna z Lubyczy i Łukasz Jan Olbracht, kawaler z Tomaszowa Lub.

Elzbieta Pańczyk, panna ze Złojca i Kamil Brzyski, kawaler z Lubyczy.